Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Jiskra Litomyšl "B" – Slovan Moravská Třebová 2,5 : 5,5

TJ Jiskra Litomyšl "B" – Slovan Moravská Třebová 2,5 : 5,5
Chtěli jsme si vylepšit skóre, vylepšili jsme ho soupeři.

 


1. šachovnice Jirsa L. – Kotva M. 1 : 0
Lukášovi se daří, po výhře nad Solilem v minulém kole zkušeně ve španělce přehrál dalšího silného hráče – škoda, že to byla naše jediná výhra.


2. šachovnice Sojma Z. – Zeman L. 1 : 0
Láďa podle svého zvyku hrál agresivně, tlačil soupeře nestarajíce se příliš o svoji pěšcovou strukturu a to se mu vymstilo. Útok neprorazil, partie přešla do koncovky, kde měl Láďa své rozházené pěšce na bílých polích a k tomu bělopolného střelce, takže soupeř se svým jezdcem na šachovnici dominoval.


3. šachovnice Šváb J. – Grepl P. 0,5 : 0,5
Špatně jsem zvládl bílými francouzskou, soupeř získal pěšce, ale naštěstí udělal také chybu, po které jsem získal pěšce zpět s pozicí, kterou jsem považoval (a oprávně) za přivyhranou. A pak to začalo: s jistotou jsem nacházel tahy, které byly nejhorší z ještě hratelných a dostal jsem se do pozice, kde jsem mohl pouze tahat králem z h1 na h2 a zpět. Naštěstí soupeř neviděl, jak to vyhrát a nabídl remízu.


4. šachovnice Chvojka A. – Odstrčil J. 1 : 0
Jarda hrál pasivně, celou partii se jenom bránil, po přechodu do koncovky ztratil pěšce a (možná trochu předčasně) vzdal.


5. šachovnice Jonáš P. – Glöckner J 0 : 1
Petrovi se letos vůbec nedaří. Opět hrál celkem bez nějakých viditelných chyb, ale také naprosto bez nápadu a tak ho jeho soupeř jednoduchou logickou hrou přehrál. Nutno ale podotknout, že měl asi o 300 bodů vyšší ELO.


6. šachovnice Meleshko A. – Krejčí M. 1 : 0
Milan měl těžkou pozici, hrál se soupeřem, který měl sice napsáno zaváděcí ELO 1000 bodů, ale jeho výkonnost je výrazně vyšší. Jak jsem se po partii od něho dozvěděl, je Ukrajinec, jako kluk hrál šachy závodně na slušné úrovni, ale po odstěhování do Čech přes dvacet let nehrál. Moc toho nezapomněl, protože Milanovi nedal šanci.


7. šachovnice Seidl J. – Cedzo Š. 0,5 : 0,5
Jirka získal v sicilce velice pěknou pozici, ale soupeř se z tlaku dostal – dynamická remíza.


8. šachovnice Nečesánek J. – Štětka V. 0,5 : 0,5
Vašek hraje nápadité šachy, ale občas udělá v jednoduchých pozicích chybu. Stalo se i zde: v zajímavé střední hře soupeře přetlačil, získal pěšce a přešel do koncovky, kterou jsme všichni považovali za vyhranou. Správně odmítl soupeřovu nabídku remízy, ale v dalším průběhu chyboval a partie skončila remízou.

 

 

Jiří Šváb

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář