Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zaječice vs. Litomyšl A 5:3

7. 2. 2011

Po nedávných prohrách je naše udržení ve druhé lize značně nepravděpodobné a do Zaječic jsme si jeli zahrát jen tak pro radost.

 

V Zaječicích jsme jako družstvo nebyli už hodně dlouho a chvíli nám trvalo, než jsme hrací místnost "U Dančů" našli. Čekalo nás vřelé přivítání, dobré hrací podmínky a káva zdarma.

 

Po šachovnicích:

1. Po zahájení jsem proti Zdeňkovi Hábovi černými rychle vyrovnal hry a dokonce získal i velmi malou převahu. Přesto, že pan Hába si myslel, že celou partii držel malou převahu, počítač potvrzuje moje ocenění pozice. Aby soupeř vyřešil všechny problémy ze zahájení spotřeboval spoustu času, takže kromě dobré pozice jsem měl i převahu časovou, asi 50 minut na 15. Pak jsem ale začal přemýšlet a vymyslel jsem nabízející se, ale zřejmě špatný plán. I když jednotlivé tahy vypadali dobře a přirozeně, pozice se postupně horšila a nakonec jsem zahrál chybu po které už nešla bránit.

 

2. Martin Zeman se vrací do formy a je to vidět i na výsledcích. Proti Vařejčkovi získal kvalitu a partie vypadala vyhraná. V koncovce S+V proti 2V se však bohužel dostal do problémů a byl rád, že zachránil remis.

 

3. Partii Jirky Doseděla si příliš nepamatuji, myslím, že se hrála Pircova hra. Jirka se v něčem co vypadalo trochu jako "Austrian Attack" (ovšem s černým koněm na g8) dostal do problémů a relativně brzy prohrál.

 

4. I Martinu Danielovi se konečně vrací forma. Proti Jiřímu Hájkovi získal do figuru za dva pěšce a asi příliš optimisticky se vydal do koncovky střelec a dva pěšci proti čtyřem pěšcům. Ačkoliv byla koncovka pravděpodobně vyhráná, nebyla vůbec jednoduchá a Martin v časové tísni partii v celý bod neproměnil.

 

5. Lucka se zase ze zahájení dostala do menších problémů... A pak do větších, ale dál bojovala. Když už to vypadalo dost špatně, soupeř dost naivně vyměnil všechny svoje aktivní figury a přešel do koncovky s pěšcem navíc. Koncovka 5 na 4 s pěšci na jednom křídle a nevýhodou J+V proti S+V už se soupeřovi vyhrát nepodařila. 1/2

 

6. Patr Tázlar zahájil bílými velmi nadějně a pozice vypadala jako vystřižená z knihy Vyvrácení Caro-Kannu. Nevím ale co se stalo potom, Petr prohrál.

 

7. Jakub Šafařík předvádí zajímavé partie, sice nikoliv bez chyb, ale co je důležité, dělá z nich body! Partii jsem bohužel nesledoval, ale i zde se Jakubovi podařilo vyhrát.

 

8. Brzkou nabídku remízy a konzultaci se mnou Luděk Novák odmítl, později v koncovce však přijal.

 

Sokol Zaječice   TJ Jiskra Litomyšl
Hába Zdeněk 2282 1 - 0 2114 Pekař Václav
Vařejčko Josef 2278 ½ - ½ 2124 Zeman Martin
Jedlička Luboš 2110 1 - 0 2124 Doseděl Jiří
Hájek Jiří 2145 ½ - ½ 2058 Daniel Martin
Fiedler Bedřich 2136 ½ - ½ 1961 Bartošová Lucie
Hájek Lukáš 2089 1 - 0 1996 Tázlar Petr
Jelínek Milan 2072 0 - 1 1967 Šafařík Jakub
Hájek Jaroslav 2028 ½ - ½ 1955 Novák Luděk
  5 : 3  

Přijeli jsme si zahrát a zahráli jsme si v příjemném a přátelském prostředí. Zápas byl vyrovnaný a se šancemi pro obě strany, ale opět to nedopadlo, tuto sezónu se nám jednoduše nedaří. Škoda, že potom co se oběma Martinům konečně vrátila forma, odešla forma mě a Jirkovi Dosedělovi...

 

 

Václav Pekař

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář