Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stanovisko STK k zápisu z utkání TJ Jiskra Litomyšl - Akis Pardubice

Stanovisko STK k zápisu ze zápasu 2. ligy D – TJ Jiskra Litomyšl – AKIS Pardubice a důkaznímu materiálu – foto hrací místnosti + záznam basketbalového utkání

 

Záznam basketbalového utkání pořízený mobilním telefonem nemůže poskytnout vypovídající hodnotu úrovně hluku v hrací místnosti. Tu by neposkytl ani záznam z hrací místnosti, neb je těžké sladit hlasitost nahrávání a reprodukce.

 

Na každý ligový zápas je nominován rozhodčí, který rozhoduje o tom, jestli hrací místnost je nebo není způsobilá ke hře. Pokud jedno nebo druhé družstvo není spokojeno s jeho rozhodnutím, je třeba to ihned uvést do zápisu a případnou stížnost na rozhodčího bude řešit příslušná komise rozhodčích. Nicméně rozhodnutí rozhodčího je konečné a obě družstva ho musí respektovat.

Zároveň vzhledem k tomu, že v daném zápase stížnost přišla až po odehrání většiny partií, nemohlo s tím domácí družstvo již nic dělat.

 

Vlastním šetřením STK zjistila, že problém s nadměrnou hlučností v hrací místnosti je poměrně vážný a opakovaný. Proto požádá Komisi rozhodčích o delegaci zkušeného nehrajícího rozhodčího pro příští utkání, eventuálně vyšle svého delegáta a ve spolupráci s nimi posoudí, zda jde dlouhodobě o vhodnou hrací místnost dle čl. 2.4.4. SŘ.

Zároveň STK doporučuje domácímu družstvu TJ Jiskra Litomyšl, aby lépe komunikovala s místním klubem basketbalistů, aby nedocházelo ke křížení domácích utkání šachového oddílu s turnaji nebo zápasy basketbalistů. Pokud s nimi není domluva možná, měl by šachový oddíl najít alternativní místnost, kterou by v případě nouze mohl využít, tak aby nedocházelo víckrát k podobným sporům.

 

Toto stanovisko je zasláno kapitánům dotčených družstev a bude uveřejněno v následujícím zpravodaji z 2. ligy D.

 

Ing. Petr Záruba

předseda STK ŠSČR

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář