Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční setkání a bleskový turnaj

21. 12. 2010

V pátek 17. 12., po skončení žákovského turnaje, jsme děti vyhnali domů a sami jsme začali s oslavami. Nejprve nás nebylo mnoho, postupně ale dorazili i hráči spíše sváteční a později dokonce i třeba Pavel Horáček, nebo Petr Sauer, které jsme spíše nečekali.

 

Začali jsme vytažením výborných nakládaných hermelínů a vína. Po tom co jsme se náležitě posilnili následovala dlouho očekávaná akce - zápas v blesku Jaromír Odstrčil vs. Ladislav Zeman. Pravidla byla následující, v zápase zvítězí Jaromír Odstrčil, pokud dosáhne deseti vítězných partií. Ladislav Zeman zvítězí v zápase v případě, že uhraje alespoň jednu remízu. Nemusím zdůrazňovat, že Láďa Zeman onu flašku, která byla předmětem sázky, ani nepřinesl. Já, jakožto rozhodčí druhé třídy, jsem zápasu dohlížel.

 

V první partii si Jarda vylosoval bílé figury a docela přesvědčivě vyhrál. Druhá partie ale byla plná hrubých chyb a z vítězství i celkového vítězství v zápase se radoval Ladislav Zeman. Malou útěchou může Jarkovi být, že později snad  (soudě podle výkřiků, které se ozývali) onoho vítězství 10-0 dosáhl ve volných partiích.

 

Bleskového turnaje se zúčastnilo pouze deset lidí a tak jsme mohli hrát systémem každý s každým. První místo jsem nakonec s náskokem jednoho bodu získal já, když jsem ztratil bod pouze s Martinem Zemanem. Druhý skončil se sedmi body Jirka Šváb, kterému se v poslední době dost daří. Prohrál pouze se mnou a s Václavem Štětkou. Třetí byla Lucka Bartošová se šesti body, když prohrála s Jirkou Švábem, Jardou Odstrčilem a se mnou. Díky vzájemnému zápasu tak předstihla rovněž šestibodového Martina Zemana. podrobné výsledky ZDE. Během turnaje naše hraní šachu doprovázel na housle Petr Jonáš, který účast v turnaji odmítl.

 

Po turnaji nastal čas volné zábavy, jídla, pítí, zpěvu a hraní na kytaru a také volných partií.

 

Doufám, že někdo pošle FOTKY!

 

 

Václav Pekař

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář