Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od 3. září zahajuje činnost šachová škola při TJ Jiskra Litomyšl již 2. rok své činnosti. V prvním roce navštěvovalo šachovou školu celkem 20 žáků. Díky neúnavné a trpělivé práci Vaška Pekaře, kterému jsme podle svých časových možností pomáhali, došlo již po roce u všech žáků k výraznému zlepšení. Mnozí z našich hráčů učinili své první kroky do šachové arény v rámci Pardubického kraje.
Sezónu jsme zakončili v květnu na mistrovství republiky šestičlenných družstev na Sečské přehradě, kde dokázalo naše věkově velmi mladé družstvo z devíti zápasů 2x vyhrát a 2x remizovat. Hráči nasbírali cenné zkušenosti a pochopili, že jak v životě, tak v šachu není nic zadarmo a musí se ještě hodně učit. 
Šachy jsou pro děti v dnešní hektické a uspěchané době velmi vhodným způsobem využití volného času. Jsou pro mladé žáčky jednou z příprav na život. Rozvíjejí osobnost, kombinační schopnosti, učí mladého žáčka odpovědnosti, opatrnosti i rozhodnosti. Šachová hra nabírá celosvětově velké popularity. Bylo to vidět i na Chess Open v Pardubicích, kde byly desítky mezinárodních mistrů a velmistrů ve věku 14 - 18 let. 


Upozorňujeme rodiče, že dne 3. září a 10. září v době 15.30-17.30 probíhá nábor nových šachistů - žáků ve věku 6 - 12 let (šachová klubovna TJ Jiskra u zimního stadionu).